Monitor do 4300zł

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
muchomorek
Posty: 1
Rejestracja: 30 listopada 2012, 22:16 - pt

Monitor do 4300zł

30 listopada 2012, 22:25 - pt

Witam,
zdecydowałem się wreszcie na zmianę sprzętu, dlatego szukam monitora dla grafika (webdesign, dtp). Z rzeczy które by mnie interesowały przede wszystkim:

-Rozmiar minimum 27", ale bardziej skłaniałbym się ku 30"
-Cena do 4300zł (może być przekroczona nieco przekroczona)

Na tym też kończy się moja wiedza odnośnie monitorów .

Początkowo zastanawiałem się nad 2x24", jednak dałem już wstępne rozliczenie na którym zapisałem 1 monitor i właśnie jeden muszę kupić, później wpadłem na Dell'a U3011, który wydał mi się ciekawy, bo zdarzyło mi się już na nim pracować. Doradzono mi również NEC monitor MultiSync PA271W, ale wydaje mi się że ten jest zdecydowanie bardziej pod fotografów, aniżeli webdesigner'ów.

Ps. Zapoznałem się z działem polecanych monitorów, jednak tam w moim przedziale cenowym znajdują się jedynie 24", a zdecydowanie skłaniałbym się ku 27".
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do 4300zł

01 grudnia 2012, 15:10 - sob

NEC PA271W.
Obawiam się, że nie da się znaleźć nic lepszego w tym przedziale cenowym.
Oferta modeli 27" w tych cenach jest skromna, a powyższy model to bardzo dobry monitor. W tym przedziale cenowym chyba też najlepszy w kategorii cena/jakość. Znacznie lepszy od wspominanego biurowo-amatorskiego Della. NEC jest jak najbardziej dla profesjonalnych fotografów, bo oferuje wysoką jakość wyświetlanego obrazu, wykonania, ergonomii, zakresu opcji sterowania, zakres AdobeRGB, jest nowoczesny i zaawansowany technicznie. Oferuje też wysokiej jakości symulację sRGB, dlatego będzie dobrym wyborem również dla Ciebie (praca "dla internetu").
Brak w tym rozmiarze modeli na xPVA, a więc nie da się wyeliminować nienajlepszej czerni IPS.
Jako konkurenta rozważyć można EIZO
https://monitory.mastiff.pl/monitory-eiz ... 2762w.html
jednak cena jest zdecydowanie wyższa. Ten model jest co najmniej równie dobry, niektórzy bardziej obeznani twierdzą że nieco lepszy, ale też nieco starszy, i moim zdaniem nie warto w tym przypadku dopłacać.
PA271W najtaniej widziałem za 4749 w dużej polskiej sieci komputerowej, więc "prawie" w budżecie.

Warto poczekać na rady guru forum, aczkolwiek możliwości manewru są w tym przypadku bardzo ograniczone. (Zakładając oczywiście, że 24" nie wchodzi w grę - i słusznie.)
O 30" i dobrej jakości w tej cenie możesz pomarzyć...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do 4300zł

01 grudnia 2012, 20:37 - sob

muchomorek pisze:Ps. Zapoznałem się z działem polecanych monitorów, jednak tam w moim przedziale cenowym znajdują się jedynie 24",
Sam Pan sobie odpowiedział. 4300 to za mało na sensowną 27-kę.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
inwestor12345
Posty: 11
Rejestracja: 30 grudnia 2012, 09:59 - ndz

Re: Monitor do 4300zł

30 grudnia 2012, 12:31 - ndz

muchomorek - a nie lepiej coś mniejszego ale z lepszym obrazem w tej cenie ? Obraz można zwiększać lub zmniejszać , monitor też ale kosztuje to :)

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68634
Liczba tematów: 4147
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu