Monitor do grafiki 2D/3D

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
wyga
Posty: 10
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 18:03 - pt

Monitor do grafiki 2D/3D

24 sierpnia 2012, 18:21 - pt

Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyc, że kwota jaką chce przeznaczyc jest dosyc niska i przepraszam za prawdopodobnie zmarnowanie czasu na tym temacie.
Generalnie sprawa wygląda w ten sposób. Zajmuje się obróbką zdjęc, webdesignem, tego pokroju rzeczami. Potrzebuję monitora, który przynajmniej bardzo dobrze będzie odwzorowywał barwy. Wiele mam do czynienia z "ciemną grafiką" więc dobrze by było aby matryca była równomiernie podświetlana, aczkolwiek wiem, że za tą cenę takiego cudu nie można się spodziewac. Pivot akurat nie jest mi niezbędny, więc jeżeli nie będzie nie zrobi mi to wielkiej różnicy. Przekątna 19" wzwyż.

Problem polega na tym, że nie mam stałych zleceń, ostatnio miałem parę wydatków, stary monitor poszedł, a potrzebuję go pilnie do pracy. Kwota jaką początkowo chciałem przeznaczyc ~800zł.

Czy jest sens inwestowac w któryś z tych/czy znajdę coś lepszego niż to?:
- LG ips234v
- Dell U2312HM
Axure
Posty: 30
Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:12 - ndz

Re: Monitor do grafiki 2D/3D

24 sierpnia 2012, 21:46 - pt

Za takie pieniądze jesteś skazany na monitory używane (allegro itp).

Przy czym chyba bezpieczniej jest kupować od osób prywatnych, niż od firm, które spychają "poleasingową" elektronikę, bo łatwo się nadziać na egzemplarz złożony z trucheł kilku monitorów.

(Jakiś czas temu "asystowałem" przy zakupie używanej 19-tki dla znajomego i niestety nie posłuchałem panów na tym forum i kupiliśmy monitor niby sprawny, ale ewidentnie był rozkręcany. A zastanawiałem się, czy by mu nie sprzedać swojego starego 1990FX. Polak mądry po szkodzie. ;) )

BTW, w jakim jesteś mieście?
wyga
Posty: 10
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 18:03 - pt

Re: Monitor do grafiki 2D/3D

24 sierpnia 2012, 22:05 - pt

Właśnie w tym rzecz, używki allegro itp. to praktycznie wybór w ciemno. Nawet od osoby prywatnej nie wiesz co dostaniesz.
Zaczynam rozważac czy nie dorzucic drugie tyle. Lecz wciąż są to śmieszne pieniądze.

BTW jeszcze Ustrzyki Dolne.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do grafiki 2D/3D

29 sierpnia 2012, 22:15 - śr

wyga pisze:Zaczynam rozważac czy nie dorzucic drugie tyle. Lecz wciąż są to śmieszne pieniądze.
1600 zł to już kwota umożliwiająca zakup nowego wcale nie najgorszego monitora spoza klasy marketowej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68626
Liczba tematów: 4147
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu