Duży korporacyjny DELL do fotografii

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
medius
Kontakt:
Lokalizacja: Kartuzy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 19:49 - pt

Duży korporacyjny DELL do fotografii

12 sierpnia 2011, 20:00 - pt

Witam

Przede wszystkim chcialbym sie przywitac, to moj pierwszy post na tym forum.
Znalazlem sie tutaj poniewaz stoje przed wyborem monitora do obrobki zdjec.
Poczytalem juz troche i wiem mniej wiecej na co zwracac uwage, ale niestety nie stac mnie jeszcze na
monitor typowo profesjonalny w rozmiarach ktore mnie interesuja dlatego musze znalezc jakis polsrodek.
Na 90% bylem zdecydowany na dela 27" U2711, ale znalazłem jeszcze model DELL 3008WFP (bardzo bym prosil o kilka slow o tym monitorze)
oraz o jego starszym bracie (tak mi sie wydaje) U3011.

Zalezy mi przede wszystkim na wysokosci owego monitora, w gry nie gram wcale lub bardzo zadko, filmow rowniez na moim firmowym monitorze nie ogladam, jego glownym zadaniem ma byc obrobka zdjec.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

13 sierpnia 2011, 12:29 - sob

medius pisze:Przede wszystkim chcialbym sie przywitac, to moj pierwszy post na tym forum.
Witam na forum
medius pisze:stoje przed wyborem monitora do obrobki zdjec. (...) znalazłem jeszcze model DELL (...) jego glownym zadaniem ma byc obrobka zdjec.
Przecież w cenie 30-tki DELL'a kupi Pan 100x lepszy monitor do zdjęć. Tyle że mniejszy. Osobiście zdecydowanie zalecam takie wyjście zamiast dużego i kiepskiego. DELL oferuje monitory skierowane na rynek korporacyjny. Mają się sprawdzać w jasno oświetlonych biurach z aplikacjami typu biurowego. Absolutnie nie są konstruowane z myślą o reprodukcji koloru. Główną wadą jest potwornie wysoka jaskrawość minimalna, której nie można zmniejszyć. Inne wady to typowe dla tej klasy słaba liniowość, duże błędy w cieniach, praktycznie zerowe możliwości regulacji gdyż czego by się nie trącić mocno ingeruje w sterowanie matrycą.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
medius
Kontakt:
Lokalizacja: Kartuzy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 19:49 - pt

Re: Chciałbym poznać opinię o....

14 sierpnia 2011, 01:51 - ndz

Witam

Jestem świadomy niedoskonałości mojego wyboru. Bardzo mi zależy na wielkości tego monitora.
Co poleci Pan w takim razie wysokiego i jednocześnie dobrego w cenie 2,5-3tys zł ?

Aktualnie pracuje na leciwym monitorze na TN-ce w 20" Benq FP202w oraz Epsonie R1900.
Do tej pory używałem na nich spydera 3 pro oraz spydera 3 print. Efekty sa akceptowalne jak na moje potrzeby.

Ciężko mi zarazem wyobrazić sobie różnice w pracy na tym co mam, a tak chwalonych przez Państwa monitorach
bo nie miałem nigdy takiej możliwości żeby porównać obie technologie.

Wydaje mi się, że przeskok miedzy tym co mam na podanego przezemnie dela i tak będzie spory z korzyścią na +
Będzie się to wiązało z nabyciem Colormunki Foto ale mogę zamienić posiadane już urządzenia na color munki prawie bez straty.

Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu :) Czy istnieje wogole akceptowalny (wg. Państwa miary) monitor (nie mniejszy niz 27")
we wskazanej przezemnie kwocie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

14 sierpnia 2011, 11:35 - ndz

Wielkość na pewno będzie robić wrażenie. Wszak 27 i 30" to monitory bardzo efektowne. Jednak stawianie wielkości ponad walory potrzebne w Pana zastosowanie jest zwyczajnie sensu bez. To tak jakby chciał Pan duże auto terenowe i wybrał autobus. Co z tego, że monitor będzie duży, kiedy to co będzie Pan na nim widział, niewiele będzie przypominać rzeczywistość. Jak wspomniałem wcześniej, główną wadą obu monitorów DELL'a jest potwornie wyśrubowana jaskrawość. Jeśli nie będzie Pan pracował w dzień, ugotują oczy na twardo. Nawet przy względnie przygotowanym pomieszczeniu i tak będzie Pan cały czas przygotowywał zdjęcia za ciemne i "brudne". Wszystko przez nie dającą się wyregulować jaskrawość. Przesiadka z poprzedniego monitora nie musi być wcale tak korzystna jak Pan sobie wyobraża, właśnie z tego powodu.

Jeśli może Pan zamienić swój czujnik na ColorMunki Photo, proponuję robić to czym prędzej. Raz, że Spyder do niczego się nie nadaje przy nowoczesnych monitorach. Dwa, nawet tani spektrofotometr to znacznie bardziej uniwersalne narzędzie. Trzy, trzeba korzystać dopóki ten co Panu go zamienia, nie zmieni zdania.

W mniej więcej podanym budżecie kupi Pan dobry, amatorski monitor 22" 1920x1200. Nie da rady większy. Nie istnieje rozsądny jakościowo monitor 27" poniżej 5 tys zł.

PS1. Odnośnie oznaczeń DELL. U to nowsza seria, nieco lepsza, WFP starsza.
PS2. Przeniosłem wątek do bardziej odpowiedniego działu. W dziale "Chciałbym poznać opinię" podajemy życzenia monitorów do przetestowania i zaopiniowania. Krótka recenzja mniejszego odpowiednika rzeczonych DELL'i jest tu: http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=341&p=2626#p2626
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
medius
Kontakt:
Lokalizacja: Kartuzy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 19:49 - pt

Re: Duży korporacyjny DELL do fotografii

14 sierpnia 2011, 16:18 - ndz

Tom01 pisze:podanym budżecie kupi Pan dobry, amatorski monitor 22" 1920x1200
mówi Pan o którym modelu?
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Duży korporacyjny DELL do fotografii

15 sierpnia 2011, 23:15 - pn

Jeśli rozważa Pan monitor Dell 3008 WFP, to za ponad 1000 zł mniej można kupić NEC PA271W.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Duży korporacyjny DELL do fotografii

16 sierpnia 2011, 10:33 - wt

medius pisze:mówi Pan o którym modelu?
Konkretnie EIZO S2243W, 22" 16x10, 1920x1200 z plamką, podobną jak 27". Ew jeśli budżet można nieco uelastycznić w polu widzenia pojawiają się jeszcze EIZO S2433W, NEC PA241W, EIZO SX2462W, NEC PA271W.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], mati8686x
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68625
Liczba tematów: 4146
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu