Mogą ocieplać, z czasem szybko spada im CCT do 4000K i odjazdem tinty w magentę. JUST / GTI zalecali wymianę po 1000h świecenia

Mogą ocieplać, z czasem szybko spada im CCT do 4000K i odjazdem tinty w magentę. JUST / GTI zalecali wymianę po 1000h świecenia
Dobra, natrafiłem na takie coś, co wyjaśnia temat nieco lepiej, może komuś się przyda: https://www.colour-science.org/posts/th ... -harmless/Czornyj pisze: ↑03 stycznia 2023, 18:50 - wtNa podstawie CC24 nie tworzy się korekty, tylko profil aparatu używany do prekonwersji surówki zamiast profilu aparatu stworzonego przez producenta konwertera RAW. Nie jest to zbyt namiętnie rozwijane, bo ogólnie idea tworzenia profilu na podstawie 24 kiepsko sfotografowanych próbek zabawkowego wzorca zamiast profilu policzonego na matematycznych modelach krzywych uczulenia spektralnego senseli matrycy wykonanych za pomocą monchromatyzatorów i tysiącach próbek spektroradiometrycznych niezbyt przemawia do osób mających elementarne pojęcie o mniemaniu![]()
Pewnie mówisz o podstawowych źródłach, bo Yuji robi różne w zależności od portfela i potrzeb, łącznie z referencyjnymi wzorcami dla laboratoriów.
Zwykłe Yuji mimo CCT 50000K ucieka z osi światła dziennego o kilka ∆E w magentę, do tego wizualnie jest znacznie cieplejsze od światła dziennego, SoLuxa lub SunLike'a przez wpływ adaptacji chromatycznej. Ogólnie to fajna żarówa, jeśli się nie przepali to b. stabilna - moja oświetla ambient 24/7h od 2016 i nadal trzyma niemal pierwotną CCT dwukrotnie przekraczając nominalny czas eksploatacji, ma nastukane dobrze ponad 50kh na blacie . Natomiast w stosunku do źródeł światła o bardziej płaskim widmie ewidentnie ociepla, wprawdzie w miły dla oka sposób ale jednak ociepla.unesco pisze: ↑07 stycznia 2023, 18:45 - sobPewnie mówisz o podstawowych źródłach, bo Yuji robi różne w zależności od portfela i potrzeb, łącznie z referencyjnymi wzorcami dla laboratoriów.
Ja oczywiście, jak pewnie większość, mam te najtańsze CRI 95 (co nie znaczy, że tanie...). Ogólnie, percepcyjnie, subiektywnie jest ok, z małym minusem, że te 5000K mają taką sposobność lekkiego, naturalistycznego podbijania zaczerwienienia skóry.
Bardzo fajnie opisane - nie wchodziłem głębiej w temat bo jak widać jest to cholernie złożone zagadnienie, ale bardzo fajnie to ogarnęli. CC24 przydaje się przy reprodukcjach, jest świetny do ustawiania balansu bieli, można nim też nieco skorygować wybitnie gówniane oświetlenie fluorescencyjne - ale ogólnie to zabawka, dość śmieszna w kontekście metod tworzenia profili stosowanych przez producentów aparatów i konwerterów RAW (monochromatyzatory i spektroradiometry za dziesiątki-setki tyś $)wocek pisze: ↑06 stycznia 2023, 16:34 - ptDobra, natrafiłem na takie coś, co wyjaśnia temat nieco lepiej, może komuś się przyda: https://www.colour-science.org/posts/th ... -harmless/Czornyj pisze: ↑03 stycznia 2023, 18:50 - wtNa podstawie CC24 nie tworzy się korekty, tylko profil aparatu używany do prekonwersji surówki zamiast profilu aparatu stworzonego przez producenta konwertera RAW. Nie jest to zbyt namiętnie rozwijane, bo ogólnie idea tworzenia profilu na podstawie 24 kiepsko sfotografowanych próbek zabawkowego wzorca zamiast profilu policzonego na matematycznych modelach krzywych uczulenia spektralnego senseli matrycy wykonanych za pomocą monchromatyzatorów i tysiącach próbek spektroradiometrycznych niezbyt przemawia do osób mających elementarne pojęcie o mniemaniu![]()
Na 99% procesorKrzych10a pisze: ↑10 lutego 2023, 13:37 - ptPytanie zwiazane z monitorem 27" 4k ale dotyczące komputera.
Podczas oglądania na Y T treści 4k obraz się zacina, szarpie dopiero zmniejszenie w YT rozdzielczości jest lepiej ( edycja w PS i LR też nie idzie szybko ) czy winien procesor czy karta graficzna .
Intel i3 2120 vs NVidia Quadro K2200
Wróć do „Zastosowania amatorskie”
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość