Pomoc w zakupie monitora

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
veran
Posty: 3
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 15:47 - czw

Pomoc w zakupie monitora

23 czerwca 2011, 16:21 - czw

Witam serdecznie.
Dogorywanie mojego CRT zmusiło mnie do poszukiwania nowego monitora. Udało mi się przebrnąć przez wątki na tym i innych forach dotyczące wyświetlania obrazu, sprecyzować potrzeby i możliwości oraz zawęzić wybór do EIZO S2243WFS-BK.
Nie mieszkam w Polsce więc zakupu dokonam u dilera Eizo w Niemczech. Sklep oferuje dodatkową usługę selekcji egzemplarza wolnego od uszkodzonych pikseli. Gwarancja ta dotyczy pierwszej godziny pracy wyświetlacza w ciągu pierwszych 8 dni użytkowania.
Czy w przypadku tego modelu problem uszkodzonych pikseli jest na tyle powszechny, że warto dopłacać do takiej opcji?
Odwrotnie patrząc, czy jeśli nie dopłacę to mam szansę dostać egzemplarz który nie przeszedł selekcji i posiada bad pixele? :evil:
Przy okazji chciałbym zapytać, czy ktoś może polecić osobę w okolicach Katowic, która byłaby w stanie kompetentnie skalibrować ten monitor?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Pomoc w zakupie monitora

24 czerwca 2011, 12:00 - pt

Witam

EIZO lepiej kupować w Polsce. Można sobie zapewnić niemal zerowe prawdopodobieństwo wad i nie tylko pikseli ale ogólnie wyświetlacza. Żaden inny dystrybutor w Europie nie daje takich możliwości, nawet odpłatnie. EIZO jest niezawodne i równe jakościowo, ale nie czarujmy się że wszystkie egzemplarze są perfekcyjne. Prawdopodobieństwo trafienia na wadliwy jest odwrotnie proporcjonalne do ceny a "niemieckie" bywają 20% tańsze. Przecież nie dlatego, że dystrybutor ma dobre serce.

PS. Z kalibracją w Katowicach nie ma żadnego problemu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
veran
Posty: 3
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 15:47 - czw

Re: Pomoc w zakupie monitora

24 czerwca 2011, 13:21 - pt

Dziękuję Tom01 za szybką odpowiedź. Z tego co wyczytałem EIZO udziela 5 letniej gwarancji tylko w kraju zakupu u autoryzowanego dystrybutora. Przynajmniej tak jest w Niemczech i we Francji, a mieszkam na styku. Więc możliwość skorzystania z gwarancji w kraju zamieszkania przeważyła. Niestety w Polsce będę za parę miesięcy a monitor potrzebuję na już. Dam znać jak będzie z jakością zakupu ;)
Co do kalibracji to kogo mógłbyś polecić bo usługodawców w K-cach jest kilku?
Dzięki!
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Pomoc w zakupie monitora

24 czerwca 2011, 13:35 - pt

veran pisze:Z tego co wyczytałem EIZO udziela 5 letniej gwarancji tylko w kraju zakupu u autoryzowanego dystrybutora. Przynajmniej tak jest w Niemczech i we Francji
Gwarancja EIZO jest generalnie 3-letnia. Lokalni dystrybutorzy mogą ją rozszerzać zarówno jeśli chodzi o zakres jak i okres.
veran pisze:Co do kalibracji to kogo mógłbyś polecić bo usługodawców w K-cach jest kilku?
Jak już Pan będzie miał monitor proszę mnie zagadnąć. Polecę zaufaną osobę. Zleceniobiorców może i kilku jest, ale takich co faktycznie mają pojęcie już nie. Tym bardziej że to nie jest banalny monitor do ustawienia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
veran
Posty: 3
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 15:47 - czw

Re: Pomoc w zakupie monitora

28 czerwca 2011, 14:56 - wt

No i mam monitor. Doszedł następnego dnia po zakupie. 3 lata gwarancji na całość + 2 na na całość bez świetlówek. Po wstępnych oględzinach i testach niczego niepokojacego nie zauważyłem. Pixele świecą lub nie w odpowiednim momencie i kolorze, zafarbów jakiś drażniących nie widze więc jestpanzadowolony ;) Jedynie podswietlenie przy bocznych krawedziach jest nieco mnie intensywne, ale przynajmniej symetryczne.

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68625
Liczba tematów: 4146
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu