Monitor głównie do gier

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
nyorbee
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2014, 20:25 - pt

Monitor głównie do gier

26 grudnia 2014, 20:27 - pt

Witam, wiem, że tematów tego typu było już pełno, bo od dwóch dni czytam wszelkie możliwe fora, żeby wybrać nowy monitor :P

Teraz posiadam iiyama ProLite XB2374HDS.

Więc tak sobie pomyślałem, że skoro już zmieniać to na coś większego, więc na początku myślałem o 27 calach, ale w większośći każdy poleca eizo FS2434. I teraz pytanie, bo ten jeden nie cały cal to w sumie żaden upgrade.jeśli chodzi o wielkosć ekranu.

Na razie z tego co wyczytałem to zawęziłem wybór do:

Eizo FS2434

IIYAMA ProLite XUB2790HS

Samsung 27" SD590C Curved

BENQ XL2720Z

Wolałbym matrycę IPS, a benq ma TN, ale może to nie zrobi aż tak wielkiej różnicy.

Zauważyłem jeszcze :

ProLite XB2783HSU-B1

Z tego co widzę, to było by chyba najlepsze połączenie IPS z monitorem do gier, ma też te overdrive i flickrfree, więc powinien nadać się do gier? Jest duża różnica między tym a najczęściej chwalonym Eizo FS2434?



Podsumowując:

Mogę przeznaczyć około 1800 zł, monitor będzie głównie używany do gier, ewentualnie do internetu. Który z tych monitorów najlepiej wybrać i dlaczego, a może w tej cenie znajdzie się jakiś inny?

Aha i najważniejsze, to musi mieć regulowaną wysokośc.

Z góry dziękuję za pomoc ;)
Matthaios
Posty: 14
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 12:47 - pn

Re: Monitor głównie do gier

29 grudnia 2014, 21:05 - pn

To może ja coś pomogę bo stałem niedawno pod podobnym wyborem.

Monitory 27" wykluczyłem na początek z powodu ich rozdzielczości. FullHD wygląda słabo (duża plamka) a WQXGA nie udźwignie mój sprzęt.
Po namyśle kupiłem na monitory.mastiff.pl Eizo FG2421. Do gier nie ma lepszego monitora. Monitor jest super szybki i super wyraźny pod kątem akcji na ekranie. Tak jak wcześniej w CS'ie zastanawiałem się czasem czy ktoś się chowa w krzakach tak na FG2421 widać cele wyraźnie. Z tym, że jest to tryb wspomagający szybkie gry akcji przez co jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia (ale nie o jakość a o fragi tu chodzi). Natomiast w zwykłych trybach monitor prezentuje się w grach super klimatycznie. Jakość wtedy już jest bardo dobra, świetna czerń, super kolory (w porównaniu do TN), wszystko super płynne. Ciemne gry wyglądają po prostu rewelacyjnie.

W filmach Eizo też sobie radzi bardzo dobrze, głównie ze względu na rekordowy kontrast jak na LCD. Warunek jest tylko jeden, trzeba siedzieć na wprost. Przy oglądaniu filmów z boku (czy choćby graniu) monitor wiele traci i niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji.

Minusem natomiast jest zwykła praca (Internet, fora etc.). Jako, że siedzę w ciemnym pokoju jasność ustawioną mam na 0. Pod względem jakości obrazu monitor wtedy wiele traci. Co prawda sam obraz jest ostry (brak jakiegokolwiek drżenia) to już kolory są mdłe. Coś za coś. Moim zdaniem w tej cenie nie ma nic lepszego jeżeli priorytetem są gry / filmy.
nyorbee
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2014, 20:25 - pt

Re: Monitor głównie do gier

29 grudnia 2014, 23:40 - pn

Za długo nikt się nie odzywał to zamówiłem ProLite XB2783HSU-B1, jutro będzie. Komputera używam głównie do gier, ale też do przeglądania neta, jeszcze nie miałem matrycy AMVA+, zobaczymy co to będzie ;) Tak patrząc po specyfikacji, to kąty widzenia niby jak w IPS, dobra czerń, 4ms też wystarczą do gier. Taki do wszystkiego a i gry ogarnie moim zdaniem, ale jak z tym będzie to wyjdzie w praniu, dam znać jak potestuję, ale dzięki za info.
Matthaios
Posty: 14
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 12:47 - pn

Re: Monitor głównie do gier

29 grudnia 2014, 23:53 - pn

Ok, daj znać jak się ta iiyama sprawuje.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16374
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor głównie do gier

30 grudnia 2014, 11:33 - wt

Fenomen. Wymienił Pan na miejscu bardzo przyjemny monitorek a wybrał najgorszy z palety. Matryca w nim jest koszmarna. Jak już dojdzie, niech Pan wyświetli biały ekran. Co ciekawe, widziałem taki mechanizm wyboru wiele razy. Zachodzę w głowę jak to działa? :roll:
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Monitor głównie do gier

30 grudnia 2014, 15:48 - wt

Matthaios pisze:To może ja coś pomogę bo stałem niedawno pod podobnym wyborem.


. Do gier nie ma lepszego monitora. Monitor jest super szybki i super wyraźny pod kątem akcji na ekranie. Tak jak wcześniej w CS'ie zastanawiałem się czasem czy ktoś się chowa w krzakach tak na FG2421 widać cele wyraźnie. Z tym, że jest to tryb wspomagający szybkie gry akcji przez co jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia (ale nie o jakość a o fragi tu chodzi). Natomiast w zwykłych trybach monitor prezentuje się w grach super klimatycznie. Jakość wtedy już jest bardo dobra, świetna czerń, super kolory (w porównaniu do TN), wszystko super płynne. Ciemne gry wyglądają po prostu rewelacyjnie.

W filmach Eizo też sobie radzi bardzo dobrze, głównie ze względu na rekordowy kontrast jak na LCD. Warunek jest tylko jeden, trzeba siedzieć na wprost. Przy oglądaniu filmów z boku (czy choćby graniu) monitor wiele traci i niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji.

Minusem natomiast jest zwykła praca (Internet, fora etc.). Jako, że siedzę w ciemnym pokoju jasność ustawioną mam na 0. Pod względem jakości obrazu monitor wtedy wiele traci. Co prawda sam obraz jest ostry (brak jakiegokolwiek drżenia) to już kolory są mdłe. Coś za coś. Moim zdaniem w tej cenie nie ma nic lepszego jeżeli priorytetem są gry / filmy.
Jeszcze wchodzą monitory?(TV) 4k do zastosowań multimedialnych ale to już TV..nie monitor,trzeba mieć mocny sprzęt aby to obsłużyć ,to żaden monitor 4K to mniejsze TV ..to lepiej kupić konsole i jak wiesz na co się decydowałeś to dobry wybór..najlepsi gracze korzystali kiedyś z 19 nie wiem jak jest to teraz
cz
czuk

Re: Monitor głównie do gier

30 grudnia 2014, 21:25 - wt

Matthaios pisze:To może ja coś pomogę bo stałem niedawno pod podobnym wyborem.



Minusem natomiast jest zwykła praca (Internet, fora etc.). Jako, że siedzę w ciemnym pokoju jasność ustawioną mam na 0. Pod względem jakości obrazu monitor wtedy wiele traci. Co prawda sam obraz jest ostry (brak jakiegokolwiek drżenia) to już kolory są mdłe. Coś za coś. Moim zdaniem w tej cenie nie ma nic lepszego jeżeli priorytetem są gry / filmy.
Monitor do pracy...TV video
cz
czuk

Re: Monitor głównie do gier

31 grudnia 2014, 01:23 - śr

czuk pisze:
Matthaios pisze:To może ja coś pomogę bo stałem niedawno pod podobnym wyborem.



Minusem natomiast jest zwykła praca (Internet, fora etc.). Jako, że siedzę w ciemnym pokoju jasność ustawioną mam na 0. Pod względem jakości obrazu monitor wtedy wiele traci. Co prawda sam obraz jest ostry (brak jakiegokolwiek drżenia) to już kolory są mdłe. Coś za coś. Moim zdaniem w tej cenie nie ma nic lepszego jeżeli priorytetem są gry / filmy.
Monitor do pracy...TV video
Tak do gier
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor głównie do gier

31 grudnia 2014, 01:31 - śr

czuk, nic nie rozumiem z tego co piszesz. Nie pierwszy raz.
cz
czuk

Re: Monitor głównie do gier

31 grudnia 2014, 01:46 - śr

Najszlachetniejszy wchodzą teraz TV np. 4K o małej przekątnej, które są traktowane jako monitory komputerowe ale to nieporozumienie...i to miałem na myśli..pozdro
Matthaios
Posty: 14
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 12:47 - pn

Re: Monitor głównie do gier

31 grudnia 2014, 12:48 - śr

Aha, teraz ok, też miałem problem z przyswojeniem tej wypowiedzi ;)
cz
czuk

Re: Monitor głównie do gier

31 grudnia 2014, 14:37 - śr

...od NOWEGO ROKU postaram się poprawić ...WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla WSZYSTKICH :)

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68635
Liczba tematów: 4147
Liczba użytkowników: 3956
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: akilegna
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu