Brak sygnału w monitorze

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
KapitanMocz
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwietnia 2024, 14:18 - czw

Brak sygnału w monitorze

05 kwietnia 2024, 05:48 - pt

Windows 11

lg ultragear 27gn800-b

RTX 3060

Sprawa wygląda tak, że monitor działał bez zarzutu przez 3 tygodnie po czym stracił sygnał i do teraz tak już zostało.

Sygnał działa w ekranie ładowania biosu, w biosie i trybie awaryjnym z użyciem podstawowego sterownika grafiki.

Sygnał znika zaraz przed wczytaniem się ekranu logowania windows.



Monitor podpięty do laptopa działa normalnie a pod nowego PC traci sygnał.

Stary monitor normalnie działa pod PC



Czego już próbowałem :

- 2 różne kable HDMI i jeden Displayplort

- uaktualnienie sterowników do GPU

- przywrócenie ustawień fabrycznych w monitorze

- wyjmowałem i wkładałem GPU

- wyjmowałem i wkładałem kość RAM

- komputer był oddany na gwarancję gdzie wymienili kartę graficzną i zrobili czystą instalację windowsa



Do głowy już mi przychodzą tylko 2 rzeczy, reset biosu poprzez wyjęcie baterii albo oddanie monitora na gwarancję.
voteck
Posty: 229
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Brak sygnału w monitorze

08 kwietnia 2024, 16:14 - pn

Czy to się przypadkiem nie zrobiło po aktualizacji sterownika od karty graficznej? (A jeśli system był stawiany od nowa, to zapewne z najnowszym sterownikiem). Mam zbliżony problem od kilku dni, właśnie w wyniku aktualizacji sterownika (GeForce), tylko że u mnie to się objawia wyłącznie po wybudzeniu z uśpienia i polega na tym, że obraz pojawia się dopiero po przeszło minucie albo nawet kilku minutach (wcześniej raz po raz monitor wyświetla informację o braku sygnału). Można by ewentualnie spróbować wyłączyć funkcję przyspieszonego (czytaj: niepełnego ponownego) uruchamiania w opcjach zarządzania energią.
KapitanMocz
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwietnia 2024, 14:18 - czw

Re: Brak sygnału w monitorze

08 kwietnia 2024, 22:04 - pn

voteck pisze:
08 kwietnia 2024, 16:14 - pn
Czy to się przypadkiem nie zrobiło po aktualizacji sterownika od karty graficznej? (A jeśli system był stawiany od nowa, to zapewne z najnowszym sterownikiem). Mam zbliżony problem od kilku dni, właśnie w wyniku aktualizacji sterownika (GeForce), tylko że u mnie to się objawia wyłącznie po wybudzeniu z uśpienia i polega na tym, że obraz pojawia się dopiero po przeszło minucie albo nawet kilku minutach (wcześniej raz po raz monitor wyświetla informację o braku sygnału). Można by ewentualnie spróbować wyłączyć funkcję przyspieszonego (czytaj: niepełnego ponownego) uruchamiania w opcjach zarządzania energią.
Nie no to nie od sterownika, grałem sobie w hertstonika normalnie i pojawił się brak sygnału na nowym monitorze a stary normalnie działał.
Ale to chyba wina kota bo zaraz po tym jak stracił sygnał kot wylazł zza monitra xDD
rad500
Lokalizacja: Nałęczów/Lublin
Posty: 124
Rejestracja: 05 listopada 2012, 09:44 - pn

Re: Brak sygnału w monitorze

09 kwietnia 2024, 08:31 - wt

Najlepiej zwalic na kota :lol:
KapitanMocz
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwietnia 2024, 14:18 - czw

Re: Brak sygnału w monitorze

09 kwietnia 2024, 14:38 - wt

rad500 pisze:
09 kwietnia 2024, 08:31 - wt
Najlepiej zwalic na kota :lol:
Ej ja nie z tych, ja do kotów nie wale
voteck
Posty: 229
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Brak sygnału w monitorze

09 kwietnia 2024, 17:18 - wt

A spróbuj poruszać wtykiem w gnieździe, może obruszał/przekrzywił. Jeśli nie to, to co, spięcie od sierści? Polizał?
rad500
Lokalizacja: Nałęczów/Lublin
Posty: 124
Rejestracja: 05 listopada 2012, 09:44 - pn

Re: Brak sygnału w monitorze

09 kwietnia 2024, 17:47 - wt

KapitanMocz pisze:
09 kwietnia 2024, 14:38 - wt
rad500 pisze:
09 kwietnia 2024, 08:31 - wt
Najlepiej zwalic na kota :lol:
Ej ja nie z tych, ja do kotów nie wale
No to kamien z serca :D

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68419
Liczba tematów: 4132
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu